z Wrocławia
Blog > Komentarze do wpisu
Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, 11-17.10.2010

6. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania w "Puzzlach", 16 października 2010.

Dlaczego poszedłem na spotkanie ze znanym, izraelskim, dowcipnym pisarzem Etgarem Keretem - to dłuższa historia, ale gdy już tam dotarłem, to postanowiłem sfotografować jego plecy (to ten, który daje autograf):

Tak bardziej na serio, to spotkanie miało się odbyć w "Tajnych Kompletach", tam jednak zastałem tylko przygotowane na nie miejsce, ludzi prawie brak. W końcu dowiedziałem się, że zostało przeniesione z parteru Kamienicy Artystycznej na jej drugie piętro. Gdy tam wszedłem, ludzi było tylu, że stanąłem sobie spokojnie przy wejściu, obok Rafała Bryndala. Oprócz niego spotkałem na festiwalu tradycyjnie osobistości związane z "Cegłą" i "Kalamburem": m.in. słuchającego na spacerująco Jacka Bieruta, Piotrka Rachonia (uciekł, żeby wystąpić na Wrocławskim Soundzie z projektem Requiem For Mozart) i wiecznie zamieszanego we wszystko Karola Pęcherza.

Ponadto zaliczyłem jeszcze m.in. prezentacje polegające na tym, że w czarnym od zewnątrz, a żółtym od wewnątrz pudle siedział artysta czytający książkę. Na zdjęciu widać prowadzących imprezę. Kamery ustawiono tak, żeby jedna "zaglądała" w dekolt, a druga pokazywała nogi prowadzącej:

A kilka godzin później, w drodze do domu przypadkiem rozdeptałem połamany widelec (co jest luźno, ale powiązane z moim zainteresowaniem Keretem).

niedziela, 17 października 2010, krasnaladamu

Polecane wpisy

Blog transmitował intensywnie przez pół roku - od marca do sierpnia 2010. Potem mu przeszło, aż z końcem roku 2010 przestał zbierać nowe materiały.
Publikowane były na nim zdjęcia i filmiki z różnych wydarzeń, do których dochodziło we Wrocławiu, głównie imprez kulturalnych. Celem było pokazanie, że w stolicy Dolnego Śląska ciągle się coś dzieje.

Po moje nowsze wypociny zapraszam na blog
Misja i Transmisja

Kontakt z autorem: e-mail

W kolejce do publikacji czekają jeszcze tylko:
Melissa Auf Der Maur
Cross_VS
Frontside
Damian Chrobak
Maciej Łagiewski
Living Colour
Elektrische.tv
Arkona
Survival
The Battle Of Seven Words
Podwodny Wrocław
Pensão
Piotr Pietryga
powódź
Rita Baum
Korpiklaani
Juwenalia
Rotting Christ