z Wrocławia
Blog > Komentarze do wpisu
Przegląd filmów Stanleya Kubricka, 04-27.10.2010

Przegląd filmów Stanleya Kubricka, w ramach cyklu "Podglądania filmowe", we "Włodkowica 21", październikowe poniedziałki i środy 2010.

Wyjątkowo zaliczyłem wszystkie projekcje, więc robię notkę.
Tu miało być zdjęcie jednej z organizatorek cyklu, ale ostatecznie sfotografowałem tylko ich "technicznego":

Wyświetlono następujące filmy:

"Mechaniczna pomarańcza" (4 października). Mroczna, brutalna wizja społeczeństwa przyszłości. Seks, przemoc i Beethoven. Jedna z najważniejszych ról Malcolma McDowella.
"Dr Strangelove lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę" (6 października). Znakomita satyra wojenna z kilkoma świetnymi rolami Petera Sellersa i jedną dobrą rolą George'a C. Scotta.
"Lolita" (11 października). Znowu świetny Peter Sellers. Polskim telewidzom lepiej znana jest późniejsza ekranizacja Adriana Lyne'a, specjalisty od filmów erotyczno-obyczajowych.

"Zabójstwo chińskiego bukmachera" (13 października). Film Johna Cassavetesa - projekcja poza cyklem, luźno powiązana (zapomniałem wypytać, na czym ten interes polegał) z zaczynającym się kilka dni później "American Film Festival". Kino bardziej niezależne.

"Full Metal Jacket" (18 października). Jeden z najlepszych filmów wojennych w historii, który przez ponad dwadzieścia lat ani trochę się nie zestarzał. Ostatnio chętnie rzucam cytatami z niego.
"Lśnienie" (20 października). Klasyka horroru. Świetna muzyka, efekty specjalne, aktorstwo... tylko sam film wciąż nie do końca mnie przekonuje. Wolę parodię z "Simpsonów".
"Barry Lyndon" (25 października). Dramat kostiumowy z ciekawymi zdjęciami... ale trochę mnie rozczarował.
"2001: Odyseja kosmiczna" (27 października). Klasyka science fiction. Niełatwa w odbiorze, ale za którymś razem można się przyzwyczaić. Również parodiowana w "Simpsonach", kilka razy.

sobota, 08 stycznia 2011, krasnaladamu

Polecane wpisy

Blog transmitował intensywnie przez pół roku - od marca do sierpnia 2010. Potem mu przeszło, aż z końcem roku 2010 przestał zbierać nowe materiały.
Publikowane były na nim zdjęcia i filmiki z różnych wydarzeń, do których dochodziło we Wrocławiu, głównie imprez kulturalnych. Celem było pokazanie, że w stolicy Dolnego Śląska ciągle się coś dzieje.

Po moje nowsze wypociny zapraszam na blog
Misja i Transmisja

Kontakt z autorem: e-mail

W kolejce do publikacji czekają jeszcze tylko:
Melissa Auf Der Maur
Cross_VS
Frontside
Damian Chrobak
Maciej Łagiewski
Living Colour
Elektrische.tv
Arkona
Survival
The Battle Of Seven Words
Podwodny Wrocław
Pensão
Piotr Pietryga
powódź
Rita Baum
Korpiklaani
Juwenalia
Rotting Christ