z Wrocławia
sobota, 30 października 2010
Jazz Combo, 15.05.2010
Koncert Jazz Combo Akademii Muzycznej we Wrocławiu na IV Festivalu Wysokich Temperatur w ogrodzie Akademii Sztuk Pięknych, w ramach Nocy Muzeów, 15 maja 2010.

Jazzmanom w trakcie gry nie błyskam, więc błysnąłem w trakcie przemówienia. Od lewej: Mateusz Maniak, Mateusz Dwornik, Piotr Szwec, Wojtek Pruszyński i Marcin Fic (mówi do mikrofonu od trąbki).

Lesbijki, Geje i Przyjaciele, 22-24.10.2010

8. Festiwal Przeciwko Wykluczeniom "Lesbijki, geje i przyjaciele", w tym performance Perły w "Wagonie" 22 października i projekcja filmu "The Raspberry Reich" w CRK 23 października 2010.

Festiwal zaczął się w "Wagonie", od koncertu Dead Yuppies i Ste McCabe'a. Po nich wystąpił Perła, który w ramach swego coming-outu rozebrał się do spodni, śpiewając cudze przeboje. A notkę z tego zdarzenia robię tylko dlatego, że dostałem od koleżanki ochrzan za to, że nie robiłem Perle zdjęć.

Następnego dnia w CRK odbyła się projekcja filmu "The Raspberry Reich" Bruce'a La Bruce'a. Akcja filmu rozgrywa się głównie 19 września, która to data coś mi przypomina. Dużo humoru, gejowskiego seksu, przemówień George'a W. Busha i socjalistycznej propagandy, a do tego trochę Tony'ego Blaira i poparcia dla wegetarianizmu. Ale Bushowi zdjęć też nie robiłem...

Trzeci dzień festiwalu opuściłem.

poniedziałek, 18 października 2010
Decapitated, 17.10.2010
Koncert Decapitated, Hate, Christ Agony, Vedonist, Nammoth i Nerve w "Madness", 17 października 2010.

Że Decapitated do Świętej Trójcy Polskiego Metalu należy, a Christ Agony to już żywa legenda, to każdy metal wie, ale najważniejsze zdjęcie zrobiłem w sklepiku. Gitara podarowana (już półtora roku temu) przez Deicide - amerykańską ikonę death metalu. 5000zł pomogłoby wokaliście Decapitated w rehabilitacji po porażeniu mózgowym sprzed trzech lat.

niedziela, 17 października 2010
A Storm Of Light, 16.10.2010
Koncert A Storm Of Light i Go Back Home w "Firleju", 16 października 2010.

Nazwy Go Back Home nie skandowałem, za to A Storm Of Light... Lenistwo - aparacik w kieszeni, a ja robię zdjęcia komórką. A może zniechęciła mnie kartka z napisem "NO FLASH" i odpowiednim symbolem graficznym? A może to z litości nad kolegą, który obok narzekał, że jego lustrzanka ma tylko 4MPix?

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, 11-17.10.2010

6. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania w "Puzzlach", 16 października 2010.

Dlaczego poszedłem na spotkanie ze znanym, izraelskim, dowcipnym pisarzem Etgarem Keretem - to dłuższa historia, ale gdy już tam dotarłem, to postanowiłem sfotografować jego plecy (to ten, który daje autograf):

Tak bardziej na serio, to spotkanie miało się odbyć w "Tajnych Kompletach", tam jednak zastałem tylko przygotowane na nie miejsce, ludzi prawie brak. W końcu dowiedziałem się, że zostało przeniesione z parteru Kamienicy Artystycznej na jej drugie piętro. Gdy tam wszedłem, ludzi było tylu, że stanąłem sobie spokojnie przy wejściu, obok Rafała Bryndala. Oprócz niego spotkałem na festiwalu tradycyjnie osobistości związane z "Cegłą" i "Kalamburem": m.in. słuchającego na spacerująco Jacka Bieruta, Piotrka Rachonia (uciekł, żeby wystąpić na Wrocławskim Soundzie z projektem Requiem For Mozart) i wiecznie zamieszanego we wszystko Karola Pęcherza.

Ponadto zaliczyłem jeszcze m.in. prezentacje polegające na tym, że w czarnym od zewnątrz, a żółtym od wewnątrz pudle siedział artysta czytający książkę. Na zdjęciu widać prowadzących imprezę. Kamery ustawiono tak, żeby jedna "zaglądała" w dekolt, a druga pokazywała nogi prowadzącej:

A kilka godzin później, w drodze do domu przypadkiem rozdeptałem połamany widelec (co jest luźno, ale powiązane z moim zainteresowaniem Keretem).

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 23

Blog transmitował intensywnie przez pół roku - od marca do sierpnia 2010. Potem mu przeszło, aż z końcem roku 2010 przestał zbierać nowe materiały.
Publikowane były na nim zdjęcia i filmiki z różnych wydarzeń, do których dochodziło we Wrocławiu, głównie imprez kulturalnych. Celem było pokazanie, że w stolicy Dolnego Śląska ciągle się coś dzieje.

Po moje nowsze wypociny zapraszam na blog
Misja i Transmisja

Kontakt z autorem: e-mail

W kolejce do publikacji czekają jeszcze tylko:
Melissa Auf Der Maur
Cross_VS
Frontside
Damian Chrobak
Maciej Łagiewski
Living Colour
Elektrische.tv
Arkona
Survival
The Battle Of Seven Words
Podwodny Wrocław
Pensão
Piotr Pietryga
powódź
Rita Baum
Korpiklaani
Juwenalia
Rotting Christ