z Wrocławia
sobota, 08 stycznia 2011
Przegląd filmów Stanleya Kubricka, 04-27.10.2010

Przegląd filmów Stanleya Kubricka, w ramach cyklu "Podglądania filmowe", we "Włodkowica 21", październikowe poniedziałki i środy 2010.

Wyjątkowo zaliczyłem wszystkie projekcje, więc robię notkę.
Tu miało być zdjęcie jednej z organizatorek cyklu, ale ostatecznie sfotografowałem tylko ich "technicznego":

Wyświetlono następujące filmy:

"Mechaniczna pomarańcza" (4 października). Mroczna, brutalna wizja społeczeństwa przyszłości. Seks, przemoc i Beethoven. Jedna z najważniejszych ról Malcolma McDowella.
"Dr Strangelove lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę" (6 października). Znakomita satyra wojenna z kilkoma świetnymi rolami Petera Sellersa i jedną dobrą rolą George'a C. Scotta.
"Lolita" (11 października). Znowu świetny Peter Sellers. Polskim telewidzom lepiej znana jest późniejsza ekranizacja Adriana Lyne'a, specjalisty od filmów erotyczno-obyczajowych.

"Zabójstwo chińskiego bukmachera" (13 października). Film Johna Cassavetesa - projekcja poza cyklem, luźno powiązana (zapomniałem wypytać, na czym ten interes polegał) z zaczynającym się kilka dni później "American Film Festival". Kino bardziej niezależne.

"Full Metal Jacket" (18 października). Jeden z najlepszych filmów wojennych w historii, który przez ponad dwadzieścia lat ani trochę się nie zestarzał. Ostatnio chętnie rzucam cytatami z niego.
"Lśnienie" (20 października). Klasyka horroru. Świetna muzyka, efekty specjalne, aktorstwo... tylko sam film wciąż nie do końca mnie przekonuje. Wolę parodię z "Simpsonów".
"Barry Lyndon" (25 października). Dramat kostiumowy z ciekawymi zdjęciami... ale trochę mnie rozczarował.
"2001: Odyseja kosmiczna" (27 października). Klasyka science fiction. Niełatwa w odbiorze, ale za którymś razem można się przyzwyczaić. Również parodiowana w "Simpsonach", kilka razy.

sobota, 30 października 2010
Lesbijki, Geje i Przyjaciele, 22-24.10.2010

8. Festiwal Przeciwko Wykluczeniom "Lesbijki, geje i przyjaciele", w tym performance Perły w "Wagonie" 22 października i projekcja filmu "The Raspberry Reich" w CRK 23 października 2010.

Festiwal zaczął się w "Wagonie", od koncertu Dead Yuppies i Ste McCabe'a. Po nich wystąpił Perła, który w ramach swego coming-outu rozebrał się do spodni, śpiewając cudze przeboje. A notkę z tego zdarzenia robię tylko dlatego, że dostałem od koleżanki ochrzan za to, że nie robiłem Perle zdjęć.

Następnego dnia w CRK odbyła się projekcja filmu "The Raspberry Reich" Bruce'a La Bruce'a. Akcja filmu rozgrywa się głównie 19 września, która to data coś mi przypomina. Dużo humoru, gejowskiego seksu, przemówień George'a W. Busha i socjalistycznej propagandy, a do tego trochę Tony'ego Blaira i poparcia dla wegetarianizmu. Ale Bushowi zdjęć też nie robiłem...

Trzeci dzień festiwalu opuściłem.

niedziela, 10 października 2010
Festival Wysokich Temperatur, 15.05.2010
IV Festival Wysokich Temperatur w ogrodzie Akademii Sztuk Pięknych, w ramach Nocy Muzeów, 15 maja 2010.

Zagrzałem tu miejsce na ładne kilka godzin (poszukując gorących towarów)...

Więcej moich zdjęć: na stronie Akademii Sztuk Pięknych (ostatnie pięć).

sobota, 25 września 2010
Katarzyna Kryńska, 24.09.2010

Wernisaż fotograficzny Katarzyny Kryńskiej pt. "13 do kwadratu", w "Firleju", 24 września 2010.

Przypadkiem miałem przy sobie aparacik.
Na wystawie przedstawione zostały dyptyki zdjęć podpisane przysłowiami i aforyzmami:

Slajdszoły z dwóch wcześniejszych cykli autorki. Dopiero po kilku minutach pokazu komuś z obsługi przyszło do głowy, że projekcje lepiej ogląda się przy zgaszonym świetle. A chwilę później pewien starszy pan zauważył, że jest ciemno...

Wystawa czynna do 17 października 2010.

poniedziałek, 30 sierpnia 2010
Andrzej Wajda, 30.07.2010
Wernisaż "Oscar i inne... Nagrody filmowe Andrzeja Wajdy", w kamienicy "Pod Złotym Słońcem", 30 lipca 2010.

Andrzej Wajda - człowiek o dziwnie wybiórczej wrażliwości na krzywdę ludzką, przekonany o swoim geniuszu i wybitności swoich dzieł:

Współtwórczyni wystawy:

 
1 , 2 , 3 , 4

Blog transmitował intensywnie przez pół roku - od marca do sierpnia 2010. Potem mu przeszło, aż z końcem roku 2010 przestał zbierać nowe materiały.
Publikowane były na nim zdjęcia i filmiki z różnych wydarzeń, do których dochodziło we Wrocławiu, głównie imprez kulturalnych. Celem było pokazanie, że w stolicy Dolnego Śląska ciągle się coś dzieje.

Po moje nowsze wypociny zapraszam na blog
Misja i Transmisja

Kontakt z autorem: e-mail

W kolejce do publikacji czekają jeszcze tylko:
Melissa Auf Der Maur
Cross_VS
Frontside
Damian Chrobak
Maciej Łagiewski
Living Colour
Elektrische.tv
Arkona
Survival
The Battle Of Seven Words
Podwodny Wrocław
Pensão
Piotr Pietryga
powódź
Rita Baum
Korpiklaani
Juwenalia
Rotting Christ