z Wrocławia
poniedziałek, 06 grudnia 2010
Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, 02-05.12.2010

19. Wrocławkie Promocje Dobrych Książek w Muzeum Architektury, 5 grudnia 2010.

Po przejrzeniu programu tegorocznego WPDK postanowiłem zajrzeć na nie tylko po to, by zrobić jakiekolwiek zdjęcie Beaty Maciejewskiej i Tomasza Brody promujących książkę "Tajemnice świętej dzielnicy":

Nie zrobiłem natomiast zdjęcia czegoś o wiele ciekawszego. Na innym stoisku odbywał się pokaz bodypaintingu, zaś w jego bezpośrednim sąsiedztwie WPDK-owy przebieraniec czytał bajki dla dzieci. Dokładniej: artysta malował farbami ładnie ukształtowane ciało nagiej od pasa w górę laski, a tuż obok dzieciarnia (oczywiście z ojcami) gromadziła się przed panią o miłym głosie, by posłuchać niewinnych opowiastek. Interesujące połączenie.

PS
Zapomniałem zadać Maciejewskiej pytanie, za które miałaby we mnie rzucić książką ;)

niedziela, 21 listopada 2010
Edward Pasewicz, 20.11.2010
Spotkanie autorskie pt. "Pałacyk Bertolta Brechta" oraz recital Edwarda Pasewicza w Domu Edyty Stein, w ramach 5. Polsko-Niemieckiego Weekendu Literackiego, 20 listopada 2010.

Edward Pasewicz recytuje:

niedziela, 17 października 2010
Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, 11-17.10.2010

6. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania w "Puzzlach", 16 października 2010.

Dlaczego poszedłem na spotkanie ze znanym, izraelskim, dowcipnym pisarzem Etgarem Keretem - to dłuższa historia, ale gdy już tam dotarłem, to postanowiłem sfotografować jego plecy (to ten, który daje autograf):

Tak bardziej na serio, to spotkanie miało się odbyć w "Tajnych Kompletach", tam jednak zastałem tylko przygotowane na nie miejsce, ludzi prawie brak. W końcu dowiedziałem się, że zostało przeniesione z parteru Kamienicy Artystycznej na jej drugie piętro. Gdy tam wszedłem, ludzi było tylu, że stanąłem sobie spokojnie przy wejściu, obok Rafała Bryndala. Oprócz niego spotkałem na festiwalu tradycyjnie osobistości związane z "Cegłą" i "Kalamburem": m.in. słuchającego na spacerująco Jacka Bieruta, Piotrka Rachonia (uciekł, żeby wystąpić na Wrocławskim Soundzie z projektem Requiem For Mozart) i wiecznie zamieszanego we wszystko Karola Pęcherza.

Ponadto zaliczyłem jeszcze m.in. prezentacje polegające na tym, że w czarnym od zewnątrz, a żółtym od wewnątrz pudle siedział artysta czytający książkę. Na zdjęciu widać prowadzących imprezę. Kamery ustawiono tak, żeby jedna "zaglądała" w dekolt, a druga pokazywała nogi prowadzącej:

A kilka godzin później, w drodze do domu przypadkiem rozdeptałem połamany widelec (co jest luźno, ale powiązane z moim zainteresowaniem Keretem).

poniedziałek, 30 sierpnia 2010
Podwodny Wrocław - Scena Literacka, 11-13.06.2010
Scena literacka festiwalu "Podwodny Wrocław", w Browarze Mieszczańskim, 11 i 12 czerwca 2010.

Na prośbę prowadzącego zostałem kamerzystą sceny. Prezentowanych materiałów nie montowałem, ale filmowane były częściowo moją ręką - początkowo drżącą i nerwowo używającą zooma. Oczywiście otrzymałem za to godziwą zapłatę, której jednostka wynosiła 0,5l.

11 czerwca.
Prezentacja wrocławskich autorów tekstów poetyckich - konkurs o tytuł Podwodnego Poety 2010:

poniedziałek, 24 maja 2010
Marsz poetów, 06.05.2010
Happening "Marsz poetów nawoływujących do zamieszek" w ramach festiwalu "Rytuał 7: Recesja, Retorsje, Bang!", 6 maja 2010.

Chyba najbardziej magiczny moment imprezy:

Więcej moich zdjęć: tuWroclaw.com.

 
1 , 2

Blog transmitował intensywnie przez pół roku - od marca do sierpnia 2010. Potem mu przeszło, aż z końcem roku 2010 przestał zbierać nowe materiały.
Publikowane były na nim zdjęcia i filmiki z różnych wydarzeń, do których dochodziło we Wrocławiu, głównie imprez kulturalnych. Celem było pokazanie, że w stolicy Dolnego Śląska ciągle się coś dzieje.

Po moje nowsze wypociny zapraszam na blog
Misja i Transmisja

Kontakt z autorem: e-mail

W kolejce do publikacji czekają jeszcze tylko:
Melissa Auf Der Maur
Cross_VS
Frontside
Damian Chrobak
Maciej Łagiewski
Living Colour
Elektrische.tv
Arkona
Survival
The Battle Of Seven Words
Podwodny Wrocław
Pensão
Piotr Pietryga
powódź
Rita Baum
Korpiklaani
Juwenalia
Rotting Christ